MENÜ

 

CO2 vagy oxigén? - A levegőszennyezés és kövezkezményei

 

 

 

 

A klímaváltozás globális következményeiből kifolyólag az oxigénnel kapcsolatos kutatások újra a figyelem középpontjába kerültek.


Életünk alapfeltétele az oxigén. Nélküle nem létezhetne élet a Földön. Testünk életenergiáinak körülbelül 90%-át, de az életfunkciók 100 %-át az oxigén határozza meg. Tudományos vizsgálatok szerint, ma a Föld oxigén készlete egyharmadával kevesebb, mint az ősi időkben.


A Portlandban (Oregon állam) publikált “Bio/Tech News” időszakos tájékoztató legújabb száma a következőkkel kezdi: “Számos tudós döbbent meg, amikor nyilvánosságra került, hogy egy őskori borostyánkőbe záródott légbuborék analizálása 38%-os oxigén szintet mutatott.”


Manapság köztudott, hogy a levegő átlagos oxigén tartalma mindössze 19-21% körül mozog. A föld korai története óta óriási, 50%-os zuhanás állott be az általunk belélegzett levegő oxigén tartalmában! Ez a felfedezés arra utal, hogy az emberi test eredetileg, a mainál 50%-kal erősebb oxigén koncentrációra volt „beprogramozva”.


A legutóbbi 230 évben a Föld oxigén készletének 11 %-a veszett el és ez még további drasztikus csökkenésben van. Az utóbbi néhány évben például 15%-kal kevesebb oxigént mértek a világ számos nagyvárosában. Waves Forest tudományos megállapítása alapján „civilizációnk összetett technológiája közel hússzorosát fogyasztja el a föld összlakosságának átlagos légzés mennyiségének.”


A globális változások fő okai: a világméretű szennyeződés, az üzemanyagok elégetéséből származó szénmonoxid kibocsátás és a fák és esőerdők nagymértékű elpusztítása. Az emberi testet felépítő elemek közül csak az oxigént kell másodpercről másodpercre cserélni az élet fenntartásához. Egyrészt megadja a testnek az oxidációs folyamatokhoz szükséges erőforrást a káros mikroorganizmusok ellen, másrészt felszabadítja az egészséges életműködéshez szükséges energiákat.

 

Az oxigénhiány tünetei közé tartoznak a következők:


- korai öregedés,

- általános testi gyengeség,

- izomfájdalmak,

- aggodalom,

- depresszió és stressz,

- szédülés,

- túlérzékenység,

- kimerültség,

- ingerlékenység,

- fáradtság,

- emlékezetkiesés,

- irracionális viselkedés,

- krónikus rosszindulat,

- keringési zavarok,

- rossz emésztés,

- gyomorégés,

- csökkent ellenálló-képesség,

- megfázás és influenza,

- hörgő problémák,

- daganatok és lerakódások,

- különféle bakteriális, gombás, vírusos, valamint élősködők okozta fertőzések,

- és még sok más.

 


 

Hírek

  • Jelentősen változik a kvótakereskedelem
    2012-05-23 11:10:39

    co2Költségvetési szempontból jelentős, mintegy 100 milliárd forintos nagyságrendű hatása lehet 2020-ig számolva a kvótakereskedelmi rendszer változásának. A szén-dioxid-piac szabályozása már hat éve befolyásolja a nagy kibocsátók környezetvédelmi megfelelését, az Európai Unió szén-dioxid-kibocsátás-kereskedelmi rendszerének (ETS) jövő évtől kezdődő harmadik fázisa jelentős változásokat hoz a szereplők számára.

    bővebben...

  • Ilyen kevés a Földön az ivóvíz
    2012-05-23 11:08:09

    Megdöbbentően kevés a Föld ivóvíz-készlete. Egy számítógépes grafika segítségével mutatjuk be, milyen arányban található a Földön édesvíz – vagyis mindaz, amit megihatunk. A kis kék gömb azt jelenti, hogy ennyi lenne a Föld vízkészlete, ha összegyűjtenénk egy helyre. Ez a vízmennyiség ugyan a Föld felszínének 71%-át beborítja, de összegyűjtve ekkora gömb lenne.

    bővebben...

  • Drámai klímaváltozást jósol a Római Klub
    2012-05-11 15:57:38

    Több aszályra és áradásra, a kártevők és az extrém időjárási események elszaporodására számíthat a bolygó az évszázad közepétől. A nemzetközi politikai kérdésekkel foglalkozó agytröszt, a Római Klub most közölte friss jelentését.

    bővebben...

  • Miért nincs ára a levegőnek?
    2012-05-11 15:46:17

    Lehetetlen pontosan megmondani, hány fős emberiséget bírna el a Föld, az viszont tény, hogy európai-amerikai fogyasztóból nincs szükség többre. A világ legrégebbi tudományos akadémiájának új jelentése szerint el kell felejteni a GDP-t, és szigorúan be kell árazni a természeti erőforrásokat.

    bővebben...

  • Barlang szalmával vagy természetes dombház?
    2012-05-04 22:04:58

    Kevésbé tudatos gondolkodásunkkal elszakadtunk a természettől, természetes környezetünktől, szinte kiváltunk belőle. Pedig a Földbolygónk részei vagyunk, ő táplál és vigyáz ránk, s ha észrevesszük, még beljebb is enged, télen meleggel, nyáron jóleső hűvös levegővel ölel körül. Ő adja a dombot, mi pedig kialakíthatjuk benne egyedi bionak is nevezhető földházunkat

    bővebben...

  • Nagycsalád, kis lábnyom energiatakarékossági verseny
    2012-05-04 22:02:02

    A GreenDependent Fenntartható Megoldások Egyesülete és a Nagycsaládosok Országos Egyesülete 2010 májusában indította el a „Nagycsalád, kis lábnyom” című kampányát, mely a családokat, azon belül is a nagycsaládosokat célozza meg.

    bővebben...

  • Milyen az egészséges ivóvíz?
    2012-05-04 19:32:33

    A csapvíztől néhányan félnek, mások esküsznek rá, hogy nincsen abban semmi káros. És valóban, amikor rémisztő írásokat olvasunk amerikai forrásokból például a fluorról, majd kiderül, hogy a mi csapvizünkben nincs is fluor, hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy errefelé minden rendben van.

     

    bővebben...

  • Valóban a gyümölcsök a legjobb vitaminforrások?
    2012-05-04 19:17:34

    Frissítő csodaszer, kertünk üdesége, hiszen vitaminban gazdag, íze finom, maradéka lebomlik, természetes növényi eredetű. Magjáról új élet indul útjára.

    bővebben...

  • Hogyan hasznosítsuk a konyhai hulladékot?
    2012-05-04 19:13:12

    Tavasz van, s megkezdődtek a lomtalanítások országszerte. Érdemes megszabadulni a „majd még jó lesz valamire” típusú tárgyaktól, dolgoktól.

    Nézzük mi mindenre jók az étkezések, főzések után megmaradt háztartási hulladékok, a komposztáláson kívül.

    Bővebben....

Asztali nézet